ukryj

WINO

NASZA FILOZOFIA

Karta win, dedykowana ZaKładce, powstała z przyjaźni, pasji i zrozumienia. Karta wyjątkowa, bo tworzona z myślą o najlepszej selekcji butikowych winiarzy, którzy swoją miłość do wina zamykają w każdej butelce.

Wyjątkowe wino wymaga uwagi. Dlatego każda butelka, którą prezentujemy, znana jest Robertowi i jego synowi, Mikołajowi, od gleby, na której posadzono winorośl, po sam korek. Ta filozofia bliskości geograficznej idzie w ślad za daniami, które serwujemy w ZaKładce. Kuchnia francuska, obecnie z naciskiem na akcenty alzackie i polskie wymaga dopełnienia smaku najstarszych winiarskich tradycji Starego Kontynentu.

Zapraszamy Was w podróż po winnych zakątkach Europy Środkowej, Włoch, Francji, oraz Hiszpanii. Podróży wyjątkowej, bo nasze wino to nie tylko dodatek do dań. To nieodłączny element, który współtworzy całą kwintesencję najbardziej czystej formy smaku. Radość płynąca z dobrego jedzenia i wina – oto czym chcemy się z Wami podzielić w ZaKładce.

Wino i jedzenie. Są w ZaKładce nierozerwalnie związane ze sobą. Powrót do najbardziej czystej formy przekazu smaku, inspirowanego klasyką kuchni francuskiej niesie idealną przyczynę dla obecności wina, nie tylko francuskiego. Dla wzmocnienia  walorów jedzenia.  I dla przyjemności z tego płynącej.
Kiedy w 2000 roku Robert Makłowicz, spotkał na swej drodze 29 letniego wówczas Rafała Targosza, ówczesnego szefa kuchni restauracji Copernicus w Krakowie, już wtedy było wiadomo, że ich kulinarne ścieżki przetną się jeszcze nie raz, by finalnie zaowocować wspólnym projektem.  
To z miłości do jedzenia i do wina powstała karta, którą obecnie trzymają Państwo w rękach. Zawartość każdej butelki, na drodze wyboru została dotknięta kubkami smakowymi syna Roberta, Mikołaja, absolwenta studiów wyższych Hotelarskich& Restauratorskich w Szwajcarii. Mikołaj posiada dyplom Court of Master Sommelier oraz Wine and Spirit Education Trust. Doświadczenie zbierał w restauracjach z gwiazdkami Michelin oraz w Butikowych Hotelach.
Karta win w ZaKładce to owoc długich analiz, gdzie ostatnie słowo nie zostało jeszcze powiedziane…